Hurtig forsendelse til Danmark
Kundeservice i topklasse
500.000+ tilfredse nordiske kunder
Slide 1 of 5
noblechairs ICON White Editionspilstol

noblechairs ICON White Editionspilstol

 6 anmeldelser
3 639 kr
Lageret genopfyldes: Leveringstid ukendt
Hjemmelevering 97 kr
  • 24 måneders garanti

  • 30 dages returret

  • Sikre betalingsmetoder

e-ville Google Review ★★★★☆ 4.3

Køb og tjen op til 116 kr i kundekreditter

Hurtige fakta

  • Hvid PUhybridlæder
  • Fremragende ergonomisk indstilling
  • Stålstel og aluminiumsbase
  • Vægtgrænse på 150 kg
  • Inkluderer to komfortable puder
Produktbeskrivelse
noblechairs ICON White Edition er en luksuriøs gaming stol fra noblechairs. Den har et hvidt PUhybrid læder, komfortabel koldskumspolstring, fremragende ergonomi på grund af en mangfoldighed af justeringsmuligheder, 60 mm hjul og en bæreevne på op til 150 kg. Ekstra pudekit (nakke og lændehynder) inkluderet.

Det nye unikke polstringmateriale er den nye generation af åndbart siddepolstring. White Editionstolens tyske innovative hybridmateriale kombinerer det bedste fra både vinyl og polyurethan. Resultatet er ekstremt blødt og exceptionelt holdbart.

noblechairs tilbyder optimal komfort til alle, der tilbringer meget tid ved skrivebordet. De eksklusive stole er inspireret af verdens mest eksklusive biler og kombinerer den nyeste ergonomi og sportsbetonet design.

Egenskaber:

Praktisk vippefunktion (op til 11°)
4Darmlæn med maksimale justeringsmuligheder
Justerbar ryglænsvinkel (90° til 135°)
Justerbar sædehøjde (ca. 46,5 56,5 cm)
Inkluderer to behagelige puder
Koldskum, der bevarer sin form
Holdbar gasfjeder (Klasse 4)
Solid aluminiumsfod
60 mm hjul til alle typer gulve
Holdbar stålstel
Maksimal brugervægt: 150 kg
Producentgaranti: 2 år
Vægt: ca. 28 kg
Dybde på armlæn: 24,5 cm
Højde på armlæn: 10,5 cm
Dybde på ryglæn: 86 cm
Kontaktområde på ryglæn: 29,5 cm
Dybde på sæde: 49 cm
Bredde på sæde: 51,5 cm
Kontaktområde på sæde: 34 cm
Sædehøjde: 46,5 56,5 cm
Samlet dybde: 57 cm
Samlet højde: 126,5 136,5 cm

Materiale:

Stål (stel)
Koldskum (polstring)
Vegansk venligt PUhybrid læder (betræk)
Aluminium (fod)
Polyurethan (armlæn)
Velour (pudekit)
Pakkeoplysninger

Medfølger:

  • 1 x noblechairs ICON White Editionspilstol
Samlet bedømmelse: 4.2

Produktet har i alt 6 anmeldelser

5/5
17/8/2024
Todella mukava tuoli, ei takapuoli puudu pitkän istumis session jälkeen. Suosittelen.
5/5
25/7/2023
Ostin työtuoliksi ja olen ollut erittäin tyytyväinen. Helppo kasata (myös Youtubessa ohjeet), hyvät säädöt myös käsinojissa, eikä näytä perinteiseltä pelituolilta. Pidän tyynyt irrallisina ja asettelen tukemaan, jos otan rennomman asennon Teams-kokouksissa. Selkä- ja lonkkakivut katosivat hyvän tuolin myötä. Suosittelen!
2/5
13/2/2024
Välitön pettymys heti kun tuoli oli kasassa. Tuolin etureuna on useita senttejä korkeammalla, kuin takaosa ja tätähän ei pysty säätämään. En olettanut tämän olevan mikään Martela/Kinnarps, mutta tämä montussa istuminen ei ole mitenkään hyvä asento istua tietokoneella useita tunteja sekä ei tee jalkojen verenkierrolle hyvää. Tähän hintaan tämä ei kyllä ole mitenkään hyväksyttävää ja vaikka ei olisi säätöä sen osalta, niin olisi edes vaikka täysin suorassa, sillä sekin olisi parempi kuin tämä 7-8cm monttu.
4/5
20/7/2023
Vuoden istuskelun jälkeen ajattelin kirjoittaa arvostelun. Komppaan toista arvostelua ja mainitsen heti alkuun tuolin kovaäänisen narinan joka ilmeni välittömästi käyttöönotossa. Korjaus oli yksinkertainen mutta toki toivoisi tehtaalta saadun tuolin olevan valmiiksi ilman natinoita.

Vertailukohteena minulla on jokin Ikean konttorituoli ilman säätöjä ja työpaikan 1000€ tuoli missä huomattavasti monipuolisemmat säädöt kuin Noblechairsin tuolissa. Vähemmän yllättävästi Icon asettuu näiden kahden väliin yleisesti mukavuudeltaan ja ominaisuuksiltaan.

Muutamia huomioita tuolista:

Kangas on miellyttävän tuntuinen ja vuoden jälkeen en havaitse kulumista.

Pehmuste, vaikkakin paksu, on yllättävän kova edelleen vuosi käytön jälkeen. Pehmuste ei ole epämiellyttävä minun takamukselle mutta arvioisin, että yhtään kovempi se ei saisi olla. Tätä voi pitää plussana tai miinuksena.

Käsinojat ovat ok mutta eivät vedä vertoja kalliimpien tuolien säädöille. Tämän suhteen täytyy myöntää, että minun nörttikyyryssä näille ei ole juuri käyttöä.

Korkeussäätö ei ole riittävä vaimolleni joten lyhyemmillä jaloilla varustautuneet kannattaa sijoittaa rahansa johonkin muuhun. 174cm mittaiselle säätö on kuitenkin ok.

Tuotteen laatu on yleisesti hyvä.

Teen istumatyötä kotona ja Icon ajaa asiansa mielestäni hyvin. Hintaluokan huomioiden tuoli on erinomainen. 8h käytön jälkeen en huomaa erityisesti paikkojen kipeytymistä tai puutumista. En voi kuitenkaan olla vertaamatta Iconia työpaikan konttorituoliin joka on parempi kaikin puolin (ja kovin paljon kalliimpi). Ergonomisesti Icon sopii minulle ja uskallan suositella sitä.
4/5
20/10/2022
Omistin aikaisemmin Arozzin XL -sarjan pelituolin (jotain 250€ luokkaa), ja sen *täysin* lahotessa päätin vaihtaa Noblechairsiin.

Alunperin olin ostamassa Hero-sarjan tuolia noblechairilta, mutta niissä huomattava on käsinojien leveys minimiasennossa n. 78cm, eli 1-2cm verran oman pöydän jalustojen välissä olisi mahtunut liikkumaan. Iconilla käsinojien uloimmat reunat 72cm, eli ei liian nafti ja passaa hyvin jalustojen väliin. Muita etuja Iconille omasta mielestä: hinta, ulkonäkö (ei niin pelimäinen) ja kangaspäällyste. Henkilökohtaisesti tykkään kankaasta, joka hengittää eikä tunnu hirveältä paljasta pintaa vasten.

Arozzi vs. Noblechairs sitten, pointsit isommasta painorajasta (kasvuvaraa 150 kg asti) natinaa ei (enää ks. lopussa kommentti) kuulu tuolista mistään. Enemmän pehmustetta istuinosan ja metallituen välillä. Arozzista kului 2.5v aikana kangas, tukiteräs, natina oli ylitsepääsemätön ja lopulta halkesi teräksinen istuinjalka keskeltä kahti.

Arozzin XL version "XL" tuli leveästä istuinosasta joka on itselle tärkeä lotusasennossa istuessa, mutta pystysuunnan pelituolin "tuet" rajoittivat istumistilaa paljon. Tuilla tarkoitan istuinosan reunoilla olevaa nousevaa osaa, joka siinnä oli erillisenä osana ja rupesi heilumaan ajan kanssa kun niihin nojaili. Iconissa koko istuin tuntuu omalta kokonaisuudelta ja koko istuinosa on oikeasti käytettävissä. Takuukin on pidempi tällä.

Viimeisenä yhden tähden rokottavana tekijänä oli uutena ostetun tuolin pieni natina keikkuessa, joka katosi kun lähdin googlettelemaan ja päädyin noblechairsin discord-kanavalle, jossa oli ohjeet istuinmekanismin purkuun ja öljyämisen. Nyt on ainakin vielä siis 5/5 tuote, mutta pikkuvaivasta rokotan!
5/5
18/9/2022
Hei!

Erittäin hyvä jakkara.

Ostin radion kuuntelua varten hajonneen lepolassen tilalle.

Mukava kallistaa 135 asteen kulmaan ja nauttia, kun lempi kappale alkaa soimaan.

Tyynyt mukavat, nukahdin kerran tuoliin.

Andre købte også disse

    Har du brug for hjælp?

    Spørg om dette produkt ved at logge ind eller oprette en gratis kundekonto.