Snabb leverans till Sverige
Pålitlig webbshop sedan 2006
500 000+ nöjda kunder
Slide 1 of 6
Rollei C5I Orange + FPH-52Q tripod with ball head

Rollei C5I Orange + FPH-52Q tripod with ball head

 20 recensioner
1 369 kr
4 st i lager: Leveranstid 1-3 vardagar
Fri frakt
  • 12 månaders garanti

  • 30 dagars öppet köp

  • Trygg Klarna checkout

e-ville omdöme på Google ★★★★☆ 4.3

Tjäna upp till 54 kr i kundkrediter

Snabbfakta

  • Minimihöjd: 21,5 cm
  • Maxhöjd 157 cm
  • Transportstorlek 43 cm, vikt 1,68 kg
  • Maxlast 8 kg
  • Kompatibel med Arca Swiss
Produktbeskrivning
Stabil och lätt tripod som kan fällas ihop till en liten storlek för enkel transport. Tripoden kan även omvandlas smidigt till enbenig monopod. Kulled med Arca Swiss-kompatibel snabbfästeplatta.

- Minsta höjd: 43 cm
- Högsta höjd: 157 cm
- Transportstorlek: 44 cm
- 4-sektionskonstruktion

- Vikt: 1,68 kg
- Max belastning: 8 kg
- Snabbfästeplatta
Tekniska specifikationer

Specifikationer:

Säkerhetsinformation:
Tillverkarens namn: Rollei GmbH & Co KG
Tillverkarens adress: In de Tarpen 42, 22848 Norderstedt, Deutschland
Tillverkarens kontaktinformation: https://www.rollei.com
Tillverkarens webbadress: https://www.rollei.com/
Paketinformation

Medföljer:

  • 1 x Rollei C5I Orange + FPH-52Q tripod with ball head
Helhetsbetyg: 4.8

Produkten har totalt 20 recensioner

5/5
12/3/2025
Tosi hyvä, keveähkö ja helppo kantaa mukana. Toimii todella hyvin. Nopea kasata ja pistää pakettiin :)
5/5
21/3/2024
Varmaan hyvä. Jos matkahuolto, olisi tuonut sen, niinkuin oli luvattu
5/5
19/2/2024
Tosi jämäkkä ja toimii juuri kuten pitää. Aika loppuun asti ajateltu kaiken kaikkiaan. Jämäkkyys toki näkyy painossa mutta ei tämä silti raskas ole.
5/5
25/1/2024
Kätevä, toimiva, muuntuva, kevyt ja kuitenkin tukeva kolmijalka, joka kulkee vaivattomasti mukana tilanteessa kuin tilanteessa.
4/5
29/10/2021
Itselläni sattui huono tuuri ja ensimmäisen jalustan yksi jalka ei auennut täyteen mittaansa ja jäi jumiin. Asia hoidettiin joustavasti ja ystävällisesti Pirkkalan myymälässä. Vaihto uuteen ja nyt on hyvä. Tuote tuntuu tosi laadukkaalta, tukevalta ja helppokäyttöiseltä ja sen mukana tulee suojapussit sekä itse jalustalle sekä myös kuulapäälle ym.. Annan arvostelussa laadulle vain kolme tähteä, koska se yksi jalka jumitti. Jalusta on myös monikäyttöinen ja sen voi esim. laskea riittävän alas vaikka makrokuvaukseen. Uskallan suositella kaikesta huolimatta.
4/5
23/9/2021
Hankin tämän retkijalustaksi Manfrotton jämäkämmän, mutta painavamman hiilikuitujalustan kaveriksi. Ensimmäisten kokemusten perusteella jalusta toimii tarkoituksessa ja on aivan riittävän tukeva ainakin ison järkkärin, 24–120 mm linssin ja panoraamapään kaveriksi. Tätä myös jaksaa kantaa ja kuljettaa mukana, vaikka painoa onkin kokonaista 1502 grammaa (pelkkä jalusta ilman turhia pusseja sun muuta). Myöhemmin nähdään kuinka hyvin ensimmäiset kokemukset vastaavat todellisuutta.

Jalusta vaikuttaa hintaansa nähden hyvinkin laadukkaasti valmistetulta, eikä sen käytettävyydessä isompia puutteita vaikuta olevan. Pienen pähkäilyn jälkeen löytyi myös keino saada kapistus kajakin pienehköstä lastausluukusta sisään.

Mutta hieman olisi isällistä palautetta valmistajalle: Käyttöohje olisi syytä olla mukana, vaikka jalusta sinällään helppo käyttää onkin. Tämä jalusta kun muuntuu kolmijalasta monopodiksi ja sen lisäksi vielä lyhenee kuljettamista varten kääntämällä putki, kädenliikkeitä on sen verran monta, että selkeä ja hyvin kuvitettu käyttöohje olisi paikallaan. Valmistajan nettisivulta löytyy toki PDF, mutta senkin kuvituksessa on hieman toivomisen varaa. Selkeyttä kaivataan.

Mutta joka tapauksessa tämä jalusta ei ole hinnalla pilattu ja kulkee jatkossa ilman muuta mukana kajakissa ja rinkan kyljessä.

Andra köpte även dessa

    Hur kan vi hjälpa?

    Vi är bara ett meddelande bort. Logga in eller skapa ett gratis kundkonto.